Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/1/51606205-8bda-4932-819b-fbdda5358d77/zelenesmoothie.sk/web/wp-config.php on line 39

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/1/51606205-8bda-4932-819b-fbdda5358d77/zelenesmoothie.sk/web/wp-config.php on line 40
Často kladené otázky | Zelenesmoothie.sk

Často kladené smoothie otázky

Na vaše často kladené otázky, sme vypracovali odpovede, ktoré vám pomôžu na začiatku cesty, za lepším zdravím so zeleným smoothie

Čo je to zelené smoothie ?

Smoothie je hustý nápoj tvorený pomletým ovocím alebo zeleninou s ďalšími surovinami ako napríklad voda, mlieko, semienka, orechy a iné.

Musím presne postupovať podľa receptov alebo môžem zameniť pár ingrediencií

Áno, môžete ingrediencie zameniť. Všetky naše recepty sú určené k tomu, aby vás inšpirovali a naučili žiť zdravo. Nenútime vás používať zeleninu alebo ovocie, ku ktorým nemáte dosah alebo ktoré jednoducho nemáte radi. Niektoré recepty sú určené pre špecifické účely (napr: detoxikácia, lepšia imunita či trávenie)  a ingrediencie potrebujú adekvátnu náhradu, aby smoothie recept spĺňal svoj účel.

Aké smoothie recepty sú vhodné na chudnutie ?

Najlepšie smoothie na chudnutie obsahujú veľa zeleniny a ďalšie suroviny, ktoré podporujú metabolizmus a spaľovanie tukov. Patrí sem napríklad škorica, zázvor, bobuľové ovocie, zelený čaj, ovsené vločky, jogurt, čili, kurkuma, orechy, chia semienka.

Prečo sa mi nedarí úplne rozmixovať listovú zeleninu ?

Pokiaľ máte slabší mixér (Pozri článok Ako si vybrať správny smoothie mixér ), tak do mixéra najprv vložte iba listovú zeleninu a vodu a túto zmes mixujte dovtedy, kým nadobudne tekutú konzistenciu. Potom vypnite mixér, pridajte ostatné prísady a znovu mixujte, až kým smoothie zostane krémové.

Nebude smoothie horké po pridaní zeleniny ?

Ak sa držíte pravidla 60/40 (60% ovocia, 40% zeleniny), nemali by ste výrazne cítiť chuť zeleniny v smoothie. Ovocie zvyčajne chuť zeleniny prekryje, najmä banán je skvelé sladidlo pre každé smoothie, ktoré obsahuje špenát, kel alebo ďalšiu listovú zeleninu. Ak je smoothie málo sladké, dajte si do neho stéviu alebo med.

Ako najlepšie očistím mixér ?

Najjednoduchšia a najrýchlejšia cesta ako očistiť váš mixér je čo najskôr po použití ho opláchnuť horúcou vodou (bez Jari). Ak máte naponáhlo, naplňte váš mixér horúcou vodou, pokým sa nevrátite. Za žiadnych okolnosti ho nenechávajte zaschnúť. V takomto prípade sa umýva veľmi ťažko a narobíte si tak zbytočnú prácu.

Môžem uskladniť moje smoothie do chladničky ?

Ak uschováte smoothie v chladničke 1-2 dni v uzavretej nádobe, bude stále vhodný na pitie. Môžete do neho pridať trochu citrónovej šťavy, čím zachováte a udržíte smoothie čo najčerstvejšie.

Koľko litrov smoothie denne treba vypiť počas detoxu ?

Nepomixované ingrediencie vážia približne 2 kg. Po rozmixovaní ich hmotnosť klesne a v závislosti od veľkosti mixéra a možstva použitej vody vznikne asi 1,8 litra smoothie. Každé tri až štyri hodiny vypite jednu tretinu nápoja, prípadne si z neho trochu odpite vždy, keď pocítite hlad.

Čo sú chia semienka a kde ich môžem zohnať ?

Chia semienka zbožňujeme. Radi si ich pridávame do smoothie a kaše, keď potrebujeme dodať energiu. Veľa ľudí sa pýta, aké majú výhody pre naše telo. O úžasných účinkoch chia semienok sa dočítate v tomto článku.

Som alergický na niektorý druh ovocia, môžem ho nahradiť ?

Máte alergiu na nejaké ovocie? Nahraďte ho iným. Nemôžete jesť banán? Pridajte namiesto neho do smoothie mango, broskyňu, papayu, hrušku alebo jalbko. Vo fantázií sa medze nekladú.

Ako dlho mi smoothie vydrží ?

Ideálne je vypiť  smoothie ešte v ten deň, keď si ho pripravíte, aby ste mali z jeho živín maximálny úžitok. No ak ste príliš zaneprázdený alebo z nejakého iného dôvodu si nemôžete dopriať čerstvé smoothie, v chladničke tento nápoj vydrží až dva dni. Ideálne na skladovanie smoothies je sklenená nádoba s vekom, ktoré po zatvorení minimalizuje oxidáciu a pohlcovanie ostatných pachov z chladničky. Ak je to pre vás pohodlnejšie, môžete si večer pripraviť smoothie na nasledujúci deň.

Prečo mám zelenú stolicu ?

Neľakajte sa! Je to úplne normálne a nič vážne sa s vami nedeje.  To, čo vidíte v stolici, je chlorofyl (čiže zelené farbivo rastlín), ktoré je zdraviu prospešné. Postupne, ako sa vaše telo začne prispôsobovať zelenej strave, sa vaša stolica znovu sfarbí dohneda.

Pin It on Pinterest