Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/1/51606205-8bda-4932-819b-fbdda5358d77/zelenesmoothie.sk/web/wp-config.php on line 39

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/1/51606205-8bda-4932-819b-fbdda5358d77/zelenesmoothie.sk/web/wp-config.php on line 40
Ako zastaviť bolesť hlavy v priebehu pár minút ? - Zelenesmoothie.sk

Ľudia trpiaci migrénou majú často problém nájsť spôsoby, ktorými by silným bolestiam hlavy uľavili. Takéto bolesti nie sú žiadny žart, neraz dokážu zruinovať celý deň, počas ktorého sa človek cíti úplne na nič. Ich najhoršou vlastnosťou je, že na niektoré typy migrén bežne analgetiká nezaberajú.

Existuje však niečo, čo poskytuje pri migréne výraznú pomoc a zároveň je to aj veľmi lacné.

Využitie soli pre expresnú úľavu od bolesti

Ak človek trpí migrénami, vyskúša zrejme každý spôsob, o ktorom vedel, čítal alebo počul, aby zastavil bolesť, prípadne ju aspoň zmiernil. Bolesť, ktorú spôsobuje migréna dokáže zmeniť celý váš deň na úplnú pohromu, veď to poznáte.

I napriek tomu, že patríme medzi tých, čo podozrievajú takmer každý „novodobý“ objav a hľadáme pravdu alebo skúšame si tú informáciu otestovať, v tomto prípade, sa jedná o spoľahlivú resp. funkčnú informáciu, aspoň pre vačšinu z nás, ktorí sme daný recept odskúšali na vlastnom tele. Síce sa nejedná o žiaden zázrak, avšak namiešaný drink vám migrénu minimálne zmierni a to celkom rýchlo.

Plusom navyše je fakt, že prvou voľbou už nemusia byť „pomocníčkovia“ z kategórie Ibalgin a pod., ale máme tu zdravšiu alternatívu.

Ak sa aj vy rozhodnete pre tento recept so soľou, je tu pár veci, ktoré by ste mali vedieť.

Keďže budete užívať soľ, nech je to tá najkvalitnejšia soľ na svete. Volá sa Himalájska kryštalická soľ. Je vedecky dokázané, že je najlepšia kvôli svojmu bohatému obsahu minerálov, stopových prvkov a elektrolytov.

Veda dnes pozná 118 chemických prvkov. Táto soľ ich v sebe obsahuje až 84, takže teraz už viete prečo je najlepšia.

Čo tento druh soli robí je, že znižuje intenzitu bolesti a zároveň posilňuje váš imunitný systém vyrovnávaním produkcie hormónu serotonínu. To tiež zlepšuje vašu energetickú úroveň. Okrem toho, ďalším prínosom tejto soli je, že zvyšuje koncentráciu elektrolytov v tele. Himalájska soľ je zvyčajne ružovej farby a dostať ju kúpiť v mnohých obchodoch so zdravou výživou.

Recept

Celý postup prípravy je veľmi jednoduchý.

  1. Jednoducho vezmite približne 2 až 3 dcl pohár s čistou vodou a nasypte doň približne 1/2 až 1 čajovú lyžičku himalájskej soli.
  2. Do toho vytlačte šťavu z polovice až jedného celého citrónu.
  3. Dobre premiešajte, aby sa všetka soľ vo vode rozpustila a následne to vypite.
  4. Bolesť hlavy by mala za okamih (zvyčajne do pár minút) ustúpiť.

Zdroje: Stopping A Migraine With Salt In A Second alebo Instant Migraine Relief With Himalayan Crystal Salt

ZDRAVÉ NOVINKY
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Pripojte sa do nášho zoznamu a nenechajte si újsť tipy, recepty a články zo sveta Zelených Smoothies. Zdravé telo a pekná postava vám určite za to stoja.
Vaše osobné údaje sú nami považované za prísne dôverné a nebudú poskytnuté žiadnej tretej strane. Nemáme radi SPAM.

Pin It on Pinterest