Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/1/51606205-8bda-4932-819b-fbdda5358d77/zelenesmoothie.sk/web/wp-config.php on line 39

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/1/51606205-8bda-4932-819b-fbdda5358d77/zelenesmoothie.sk/web/wp-config.php on line 40
Bežné detoxikačné príznaky - Zelenesmoothie.sk

Medzi bežné detoxikačné príznaky patria:

Bolesti hlavy, iné bolesti, nevoľnosť

Ak ste zvykli piť veľa kávy, očakávajte, že v prvých dňoch očisty vás možno bude bolievať hlava. Rovnako môžete pociťovať bolesti svalov a kĺbov alebo nevoľnosť. Ak sa bolesti hlavy nedajú vydržať, dajte si tabletku proti bolesti, samozrejme, iba ak vám takéto lieky nespôsobujú žiadne zdravotné problémy.

Nutkavé chute

Počas detoxikácie telo túži po strave, na akú bolo zvyknuté (napr. mäso, mliečne výrobky, cukor a kofeín). Nutkavé chute môžu pretrvávať niekoľko hodín, ba aj niekoľko dní, ale začnú ustupovať, keď sa telo zbaví toxickej záťaže.

Únava

Počas detoxikácie si doprajte čas na oddych, pretože v dôsledku ubúdania toxínov budete cítiť vyčerpanosť. Zvoľnite tempo a oddychujte.

Bolesti svalov

Môžete sa cítiť ako na začiatku chrípky či prechladnutia. Telo sa možno začne zbavovať hlienov prostredníctvom nádchy.

Kožné vyrážky

Kožné vyrážky a akné svedčia o tom, že organizmus vylučuje toxiny cez kožu, najväčší orgán ľudského tela, a prostredníctvom nej sa zbavuje škodlivín. Vyrážky a akné môžete zmierniť očistou hrubého čreva pomocou „črevnej sprchy“, výplachu morskou vodou alebo použitím bylinného prípravku (napr. Mag07).

Podráždenosť

V dôsledku vylúčenia niektorých obľúbených jedál môžete pociťovať podráždenosť alebo nudu, preto mrzutú náladu očakávajte a V tomto Čase sa radšej vyhnite spoločenským podujatiam.

Keby detoxikačné príznaky boli prisilné, postupujte podľa týchto pokynov:

  • Zmeňte pomer ovocia a zeleniny. Začnite s 30 oo zeleniny a 70 °o ovocia a časom sa dopracujte k väčšiemu množstvu zeleniny a menšiemu množstvu ovocia.
  • Prijímajte dostatok tekutín. Pite veľa vody, aby ste podporili proces očisty.
  • Do úplnej očisty prejdite postupne. V prvý deň očisty si zelené smoothie dajte na raňajky a na obed, ale na večeru si doprajte ľahké zdravé jedlo (napr. šalát). Nezabudnite, Že sa máte vyhýbať konzumácii cukru, mäsa, mliečnych výrobkov atď. Druhý deň si zelené smoothies dajte na raňajky a na obed, no na večeru si znovu doprajte ľahké zdravé jedlo (šalát). Tretí deň by ste už mali dokázať celý deň konzumovať iba zelené smoothies. Ak to nedokážete, zvyšné dni pokračujte v čiastočnej očiste.

Zdroj: z Knihy 10-dňová očista so Zeleným Smoothies

ZDRAVÉ NOVINKY
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Pripojte sa do nášho zoznamu a nenechajte si újsť tipy, recepty a články zo sveta Zelených Smoothies. Zdravé telo a pekná postava vám určite za to stoja.
Vaše osobné údaje sú nami považované za prísne dôverné a nebudú poskytnuté žiadnej tretej strane. Nemáme radi SPAM.

Pin It on Pinterest