Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/1/51606205-8bda-4932-819b-fbdda5358d77/zelenesmoothie.sk/web/wp-config.php on line 39

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/1/51606205-8bda-4932-819b-fbdda5358d77/zelenesmoothie.sk/web/wp-config.php on line 40
Halloween tekvicové smoothie | Zelenesmoothie.sk

PORCIA: ZoVN*          PRÍPRAVA: 10 minút          NÁROČNOSŤ: nízka

INGREDIENCIE

ZELENINOVÁ/LISTOVÁ/KOREŇOVÁ ZLOŽKA

  • 1 ks – Tekvica Hokkaido (menšia)
  • 1 PL – Tekvicové korenie

OVOCNÁ ZLOŽKA/SEMENÁ

  • 2 ks – Hruška
  • 2 ks – Hurmi Kaki

TEKUTINY

  • 1 hrnček – Čistá voda (najlepšie prefiltrovaná) – Podľa vlastnej chuti a podľa toho akú konzistenciu smoothie preferujete, môžete si množstvo vody upravovať.
  • 2 PL – Kokosový olej
  • 1 hrnček – Ľad

Tekvicové smoothie postup

  1. Najprv si „podajme“ tekvicu … Je dôležité odrezať vrchnú a spodnú časť, vziať do ruky škrabku a oškrabať kožu. Ďalej ju prerežeme v polovici, vydlabeme semienka a rozkrájame na hrubo.
  2. Nakrajanú a vyčistenú tekvicu spolu s ostatnými ingredienciami vložíme do mixéra, rozmixujeme ich a podávame.
  3. Na zdravie 😉

INFO: Tekvica nemusí byť  len roztomilá dekorácia, môžeme ju taktiež aj „vypiť“! Okrem betakaroténu a vlákniny z tekvíce a hurmi kaki, je v tomto smoothie tiež vláknina z hrušiek, zdravý tuk z kokosového oleja a protizápalová sila z tekvicového korenia. Najlepšiou časťou tohto receptu je však nízky obsah kalórií, tuku a cukru.

*ZoVN – Záleží od Veľkosti Nádoby. Recept je vždy navrhnutý na veľkú porciu t.z. 2L nádoba, do nádob pre menšie mixéry (600ML alebo 700ML) použite polovičné pomery ingrediencií pre zachovanie chuti.

ZDRAVÉ NOVINKY
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Pripojte sa do nášho zoznamu a nenechajte si újsť tipy, recepty a články zo sveta Zelených Smoothies. Zdravé telo a pekná postava vám určite za to stoja.
Vaše osobné údaje sú nami považované za prísne dôverné a nebudú poskytnuté žiadnej tretej strane. Nemáme radi SPAM.

Pin It on Pinterest