Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/1/51606205-8bda-4932-819b-fbdda5358d77/zelenesmoothie.sk/web/wp-config.php on line 39

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/1/51606205-8bda-4932-819b-fbdda5358d77/zelenesmoothie.sk/web/wp-config.php on line 40
Čo to vlastne Zelené Smoothie je ? - Zelenesmoothie.sk

Rozhodli ste sa vyskúšať zelené smoothie? O jeho priaznivom vplyve na ľudský organizmus ste už zrejme počuli, no predsa len si zosumarizujme, čo je to za nápoj a čo nám môže priniesť.

Zelené smoothie – čo to vlastne je ?

Nenechajte sa odradiť jeho zelenou farbou. Na pohľad je tento nápoj možno menej príťažlivý, no jeho chuť a vôňa vás prekvapí. Listová zelenina, ktorá je hlavnou zložkou zdravého nápoja, spôsobuje jeho zelené sfarbenie, pridaním ovocia však dosiahnete lahodnú chuť, na ktorú si časom zvyknete a budete sa na smoothie každý deň tešiť.

Smoothie je hustý nápoj z listovej zeleniny s pridaním malého množstva ovocia a vody.

Listovou zeleninou sa myslia zelené druhy zeleniny, ktoré obsahujú veľa chlorofylu (sú zelené) a rastú nad zemou :-). V našich smoothies obmieňame tieto druhy listovej zeleniny:

 • špenát
 • rôzne druhy listových šalátov (hlávkový, friseé, lollo biondo, lollo rosso, dubový list, rímsky šalát, ľadový šalát)
 • stonkový zeler
 • uhorka
 • kel
 • čakanka
 • brokolica
 • mangold
 • rukola
 • vňate – petržlenová, mrkvová, koriander, mäta, estragon, repové listy a iné
 • počas sezóny aj divo rastúce byliny – žihľava, púpavové listy, mrlík a pod.

Zázračný nápoj

Pomocou zelených smoothie nápojov  nielenže komplexne zásobíte svoje telo vitálnymi látkami, zlepšíte svoje fyzické i psychické schopnosti, ale zbavíte telo toxínov, vylepšíte si spánok, dosiahnete lepšiu hmotnosť (a natrvalo) a zostanete dlhšie mladí.

Tento super nápoj nám  dodáva dôležité vitamíny a minerálne látky, ako kalcium či magnézium pre zdravé pevné kosti a zuby.  V zelenom smoothie je zastúpené v hojnej miere napríklad železo pre krvotvorbu, zinok pre dobrú náladu, fosfor pre kosti a selén pre stabilný nervový systém.

Tešiť sa môžu teda nielen vegáni – zelené smoothie dodáva hodnotné aminokyseliny (bielkoviny), ktoré sú zdravšie ako bielkoviny živočíšneho pôvodu .  Život predlžujúce omega-3 a omega-6 mastné kyseliny sa nachádzajú v extra prísadách smoothie – napríklad v ľanových semienkach, semienkach chia (šalvia hispánska) a v avokáde!

NAŠA OTÁZKA: Tak čo ? Podarilo sa nám vás presvedčiť, že zelené smoothie sa oplatí zaradiť do svojho jedálnička.

ZDRAVÉ NOVINKY
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Pripojte sa do nášho zoznamu a nenechajte si újsť tipy, recepty a články zo sveta Zelených Smoothies. Zdravé telo a pekná postava vám určite za to stoja.
Vaše osobné údaje sú nami považované za prísne dôverné a nebudú poskytnuté žiadnej tretej strane. Nemáme radi SPAM.

Pin It on Pinterest